Mēdz teikt – ja gribi zaudēt draugu, aizdod viņam naudu. Kāpēc tā?
Lielākoties aizdodot naudas līdzekļus draugam, nevar būt ne runas par kāda dokumenta parakstīšanu, jo aizdevējs un aizņēmējs taču ‘’ir draugi” un ‘’viens otram uzticas’’.
Visbiežāk tieši pēc šādas mutiskas vienošanās draugs kļūst aizdomīgi aizņemts un nepieejams. Bet tajos retajos brīžos, kad izdodas sazināties, sola naudu atgriezt pēc nedēļas.
Kā rīkoties, ja naudas summa jau aizdota, taču no drauga vairs ne ziņas, ne miņas? Vai varbūt esi pamanījis, ka draugam atkal jauns iPhone, taču parāda atdošana joprojām tiek atlikta? Abas situācijas aizdevējam ir vienlīdz nepatīkamas.
- Ja naudas summa nav liela, un tas tiešām ir uzticams, labi pazīstams cilvēks, iespējams, lietderīgāk ir uzgaidīt. Nelielu saistību gadījumā tiesībsargājošās instances diez vai būs efektīvs problēmas risinājums.
- Citos gadījumos, sagatavo īsu aizdevuma līgumu papīra formātā, kurā noteikti iekļauj gan aizdevuma summu, gan atmaksas termiņu un nākošreizsatiekot draugu, tomēr palūdz solījumu atgriezt naudu fiksēt rakstiskā formātā. Ja draugs naudu neatdos, – vēršoties tiesā tas būs pierādījums, ka nauda ir aizdota, un norunāts atgriešanas datums.
Atceries – parāds nav brālis. Nerādi negatīvu piemēru arī pats – ja aizņemies, atdod parādu laicīgi!