VISBIEŽĀK ATMAKSU KAVĒ JAUNIEŠI

Kādas var būt sekas? Vai finanšu pratība uzlabojas?

AS “Kredītinformācijas Birojs” apkopotie dati liecina, ka visbiežāk saistību atmaksas grafiku neievēro jaunieši. Aizdevuma termiņa atmaksu kavē aptuveni katrs ceturtais (28%) kredītņēmējs vecumā no 18-25 gadiem. Kādas sekas var būt šādai, neapdomātai rīcībai?

1️. Negatīvs kredītreitings

Ja jaunietis kavē maksājumu vairāk nekā 60 dienas, šī informācija automātiski tiek atspoguļota kredītvēsturē un samazina kredītreitingu. Tas ietekmē iespējas nākotnē noformēt nopietnāku kredīta veidu, piemēram, hipotekāro kredītu.

2️. Parādu atgūšana 

Ja kredīts un soda procenti netiek maksāti, kredīta devējs vēlēsies to atgūt. Pastāv 3 ārpustiesas parādu atgūšanas veidi – to var veikt pats kreditors, var tikt piesaistītas parādu atgūšanas  firmas vai arī parāds var tikt cedēts. Balstoties uz rezultātu, kredītfirma vai parādu atguvējs var izlemt, vai tālāk vērsties tiesā.

Lai gan jauniešiem izsniegtās aizdevuma summas parasti ir nelielas un uz īsu atmaksas termiņu, iespējams, tieši tas mudina jauniešus attiekties pret savām finansiālajām saistībām pavirši.

GS Core aicina vienmēr nopietni izvērtēt savas iespējas uzņemties finansiālas saistības.

Mums ir lieliski jaunumi!

Jūsu GS Core

Parāda atmaksas kalkulators